Kā izvēlēties sev un savai ģimenei piemērotu elektrisko zobu birsti?!

Ja reiz tehnoloģija ir savā īstajā vietā, tad tā noteikti ir elektriskā zobu birste. Šodienas zobu kopšanas kvalitāte lielā mērā ir uzlabojusies tieši šo birstīšu dēļ. Un kādi ir galvenie iemesli, kas padara tās tik nozīmīgas ikdienas zobu tīrīšanas rutīnā:

1.       Pirmkārt, noteikti jāpiemin kustību skaits, ko nav iespējams veikt ar manuālo birstīti tikai ar roku kustību. Mūsdienās elektriskās birstītes sariņu kustību skaits sasniedz teju 100 000 vibrāciju minūtē, taču lielisku rezultātu var iegūt jau ar padsmit tūkstošu vibrācijām minūtē. Līdz ar to aplikuma noņemšana ir simtkārt efektīvāka un kvalitatīvāka.

2.       Ļoti svarīga nianse zobu tīrīšanas disciplīnai ir elektrisko birstīšu taimerītim, kas ilgs 2 – 3 minūtes. Ja manuālo birstīšu tīrīšanas laiku varēja vien retais izmērīt ar smilšu pulksteni, tad šodienā elektriskā birste neļaus noslinkot, bet atsevišķie signāli ik 30 sekundes liek visus zobus iztīrīt vienlīdz labi un pietiekami ilgi.

3.       Mīksti sariņi ir veselu zobu un smaganu pamatnoteikums. Mūsdienās tās ir teju visas zobu birstes, bet īpaši jutīgie zobi sev var piemeklēt uzgaļus ar īpaši mīkstajiem sariņiem.

4.       Katram sava birste- šodienas elektrisko birstīšu klāsts pieļauj tās piemeklēt jau no pirmā zoba līdz garu mūžu nodzīvojušiem zobiem.

5.       Kā jūtas katrs zobs, tāda birste, režīms, uzgalis. Jutīgajiem zobiem maigāks režīms, mīkstāka birstīte, breketiem – sava, lielākam aplikumam – augstāks režīms.

6.       Spiediena kontrole neļauj zobu birsti stiprākajiem satvērieniem pārlieku spiest, tādējādi zobi un smaganas nav pakļautas traumatiskai tīrīšanai.

Kā lai izvēlas īsto?

Plašais piedāvājums noteikti liks apmaldīties. Atzīmēšu dažus jautājumus, kas jāatbild, lai atrastu sev un savai ģimenei piemērotāko modeli:

 

  •      Kurš lietos zobu birsti? Kāda vecuma bērniņš, pusaudzis vai pieaugušais?

Bērniem zobu birstītes lielā mērā atkarīgas no vecuma grupas – bēbīši ar nepilnu piena zobu loku, divgadnieki un lielāki ar pilnu piena zobu loku, maiņas sakodiena bērni (6+). Un pusaudži ar pilnu pastāvīgo zobu loku, kā arī pieaugušie.

 

  •     Finansiālā daļa

Bieži tas ļauj izslēgt zobu birstes. Nolemt, kāds budžets ir piemērots šai tehnoloģijai. Taču šajā ziņā vienmēr gribu atgādināt, ka viena elektriskā zobu birste nereti maksā vienas zobu plombes cenā, taču uzcītīgi lietojot elektrisko zobu birsti plombes vairs nebūs nepieciešamas. Tāpat varu brīdināt, ka pavisam mazāko cenu elektriskās birstes var pievilt smalko vibrāciju trūkuma dēļ, kā arī sariņu kvalitātes dēļ, tās ir skaļākas.

 

  •     Soniskas vai rotējošas

Tikai gaumes jautājums! Šīs divas lielās grupas man atgādina divus lielos mobilo ražotājus – abi labi. Jaunākie OralB piedāvā trīsdimensiālu kustību – kā rotējošu, tā oscilējošu. Taču tieši IO sistēmas modeļu vibrācija atbilst manu zobu prasībām – maiga vibrācija, efektīva tīrīšana, ko ne pārāk pierādīja iepriekšējie modeļi. Soniskās birstes, savukārt, zobu sariņu vibrāciju nodrošina divos virzienos neticami lielā vibrāciju skaitā, kas ļauj zobu aplikumu burtiski iznīcināt. Varbūt sākotnēji kutinot, bet pēc tam neatņemama sastāvdaļa ikdienas rutīnā.

 

  •      Papildus funkcijas

Šis ir tas brīdis, kad jāsalīdzina dažādās Iphone sērijas. Ja no mobīlā telefona nepieciešams tikai piezvanīt un uzrakstīt īsziņu, tad pietiekams būtu arī IPhone5, vai ne? Bet ja gribās labākas bildes, vairāk lietotnes, izturīgāku bateriju, tad jāņem jau nopietnāks modelis. Tieši tāpat arī elektriskajām zobu birstēm – pamatfunkcijām ir pietiekami budžeta modeļi. Piemēram,  Sonicare 4300 vai Seysso Carbon Basic Range- laba kvalitāte ar pieņemamu cenu.

Ja gribās vairākus režīmus, stiprākas vai vājākas sariņu vibrācijas, futlārīšus ceļošanai, uzlabotas lādēšanas sistēmas, pat lietotnes telefonā, lai sekotu līdzi zobu tīrīšanas kvalitātei, jāizvēlas atbilstošs modelis savām vēlmēm.

Zobārstes Māras Valdmanes elektrisko birstīšu TOP jebkuram vecumam

Pirmie zobiņi

BrushBaby BabySonic  ir mana dēliņa pirmā birstīte. Tikko kā parādījās pirmie zobiņi sākām lietot tieši šo birstīti maigo un izteikti mīksto sariņu dēļ. Zobu birstītei piemīt klusa, taču pietiekami izteikta vibrācija, ērts rokturītis mazajām rociņām (kaut galveno tīrīšanu veic vecāki), gaismiņas efekts, kas palīdz vecākiem ielūkoties mazajā mutītē. Šis ir lielisks veids, kā mazos ķiparus pieradināt pie vibrācijas kā normas tīrot zobiņus.

No gada līdz maiņas sakodienam

Jau mazliet lielāki ķipari labprāt izvēlēsies jau vizuāli interesantāka dizaina birstītes. BrushBaby izveidojis plašas izvēles sonisko birstīšu modeļus. Kā dzīvnieciņu mīļiem, tā meitenīgākiem trendiem un īstiem kosmosa faniem. Kopumā man nebūtu nekādu iebildumu, ja bērniņi jau pirmos zobiņus tīrītu ar BrusBaby KidzSonic un WildOnes birstītēm.

KidzSonic piedāvā skaistas animācijas katra bērniņa gaumei, komplektā piemeklējot arī pastiņu. Divslāņu sariņi rūpīgi iztīra arī zobu starpiņas, vibrācija maiga, gaismiņa jau īsta diskotēka.

WildOnes dzīvnieciņu birstītes ir vienkārši mīļas. Katram bērniņam iespējams piemeklēt savu mīļāko dzīvnieciņu, kas zobu tīrīšanu padarīs jauku un saudzīgu. Kā jau visām BrushBaby birstēm, sariņi ir mīksti un neradīs ne mazāko nepatiku. Zobu birste ir lādējama, jautrām gaismiņām, divi tīrīšanas režīmi, kā arī foršais lipeklis zobu birstes galā uzglabāšanu padarīs jautrāku.

No pilna piena zobu loka līdz maiņas sakodienam

Ja runa ir par ilgtermiņa zobu birsti bērniem, tā noteikti ir Sonicare Kids. Ar šo birsti manu vecāko bērnu zobi ir saglabāti veseli, jo sāku ar to tīrīt pie nepilna piena zobu loka. Salīdzinoši, vibrācija ir izteiktāka kā BrushBaby birstēm, tāpēc nereti iesaku jutīgākiem bērniem iepazīšanos ar elektriskajām birstēm sākt ar tām, bet drosmīgākie droši var lietot no pilna piena zobu loka. Kā jau visām, tai piemīt 2 minūšu taimerītis, spiediena kontrole un bezmaksas “tamagoči” lietotne telefonā, kur bērniņš kopā ar monstriņu Sparkliju zobus var tīrīt kopā. No sirds varu apgalvot, ka šī zobu birste atmaksāsies veselos zobos (protams, to lietojot 2x dienā).

Sonicare Kids birste pilnīgi mierīgi var kalpot līdz pat pilnam pastāvīgam sakodienam un ilgāk.

Jauniešiem

Pusaudžu zobi jau faktiski ir gatavi pieaugušo birstēm. Te, protams, iesaku uzskicēt vēlmes un budžetu. Apzinoties, ka jauniešiem patīk tehnoloģijas un dažādas lietotnes, kā piemērotas birstes ieteiktu Sonicare Diamond Clean un OralB IO, kurām iespējams telefona ekrānā sekot līdzi panākumiem zobu tīrīšanā. Tāpat ieteikumi, kā uzlabot zobu tīrīšanas tehniku, un uzslavas pie regulāras tīrīšanas.

Ja interesē vienkāršāki modeļi, ļoti piemērotas birstes būtu Seysso Carbon Range modelis. Tāpat kā estētiska, tā kvalitatīva ir BlueM soniskā zobu birste.

Pieaugušie zobi

Pieaugušajiem der visi modeļi, bet jāatgriežas pie iepriekšējiem punktiem par to, ko sagaida no šīs birstes. Jo kopumā elektriskās zobu birstes izdarīs savu darbiņu, ja vien tiks lietotas. Pavisam īsi mēģināšu atrast dažus kontroles punktus, kas ļaus jums piemeklēt sev piemērotāko.

Jutīgiem zobiem

Jutīgiem zobiem ļoti piemērota ir BlueM soniskā birste. Maigi sariņi un viegla vibrācija ļaus notīrīt pat atsegušos zobu kakliņus.

Grūti iztīrāmi gudrības zobi

OralB IO ir līderis grūti aizsniedzamiem zobiem. Mazā galviņa tiek klāt visiem gudrības zobiem. Tāpat breketu nēsātāji atzīst OralB IO sistēmu par drošu palīgu zobu taisnošanas posmā.

Visu vienkārši

Tik tiešām tehniski zobu birstēm režīmi sāk veidoties tik sarežģīti kā velosipēdu ātrumu pārslēgi- baltinošais režīms ar trīs ātrumiem, smaganu veselībai – trīs ātrumu režīmi, ikdienas tīrīšanai tāpat, līdz elektriskā zobu birste lepojas ar 30 režīmiem, bet dzīvē maksimāli tiek iemēģināti varbūt divi. Tad tiem, kuri visu grib nesarežģīt, ieteicamās birstes:

  • Seysso Carbon Professional – šī ir mana top birste jau vairāk kā gadu. Eleganta, tehniski perfekta, vienkārši režīmi, nav pārblīvēta ar pogām, baterija darbojas mēnešiem un neaprakstāmi kvalitatīvi zobu birstes uzgaļu sariņi.

Ļoti līdzīga savā kvalitātē un dizainā ir Seysso Oxygen O-Sonic.

  • No Sonicare modeļiem brīnišķīgs vidusceļš ir Sonicare 4300 modelis. It kā vienkārša, bet funkcionāla, kvalitatīva un estētiska.
  • Pie nepārspīlējumiem noteikti pieminēšu atkārtoti BlueM sonisko birsti, kur kvalitāte sinerģē ar perfektu funkcionalitāti un dizainu.

Ja pērku, tad labāko

Tik tiešām netrūkst arī teju luksus elektriskās birstes.

Te es pieminētu tādus modeļus kā Seysso Gold Collection melno vai balto versiju. Gluži perfektas it visā. Dažādas funkcijas, skaists futlāris, trīs maiņas galviņas, gaumīgs lādētājs.

Pie šīm pieder noteikti arī Sonicare Diamond Clean un OralB IO 9 versijas.

Katram pa kabatai

Budžeta birstes nebūt nenozīmē sliktāku tīrīšanu, soniskās birstes ļauj kvalitāti atrast pat vienkāršākos modeļos. Seysso soniskās birstes tik tiešām ir sevi pierādījušas. Tās savu kvalitāti notur arī savos vienkāršākajos modeļos, kā Seysso Carbon Basic Range (pieejama kā balta, tā melna).

Tāpat arī BlueM cenu kategorijā jāskaita pie vieglākā gala, taču kvalitātē tiek līdzi ikvienai birstei.

Sonicare, protams, ir smagsvars, kurš spēs piemeklēt ikvienam modeli pēc iespējām. Izvēle nudien plaša.

Zobu veselība atmaksājas dubultā. Nesaslimt- tā ir laime, un elektriskā zobu birste ar uzviju saglabās zobu veselību, ja vien to lietosiet.

Sev piemērotāko elektrisko zobu birsti var izvēlēties šeit.